Przeprowadzka z miasta do miasta
|

Przeprowadzka z miasta do miasta

Różne sytuacje w naszym życiu wiążą się z przeprowadzką. Nowa praca, nowy związek, nowe zobowiązania. Jak przygotować się do przenosin z miasta do miasta?

Jak się spakować? Czym przewieźć wszystkie rzeczy? Czy pakować rzeczy w kartony, w worki, czy może po prostu obwiązać mocnym sznurkiem?

Pytań związanych z przeprowadzką jest wiele i jeśli nigdy wcześniej się nie przenosiłeś, to może być nie lada wyzwanie, aby wszystko ogarnąć. Dlatego, zanim zabierzesz się do roboty, odpowiedz sobie na pierwsze podstawowe pytanie – czy przeprowadzać się samodzielnie, czy wynająć firmę specjalizującą się w przeprowadzkach?

Na własną rękę

Zaczniemy od opcji numer 1 – przenosiny siłą własnych rąk i własnym autem. Cóż, to może być nieco karkołomne, zwłaszcza jeśli przenosisz się z całym dobytkiem. No bo gdzie planujesz zapakować wszystkie pudła i kartony? Chyba nie do bagażnika swojego kombi?

Oczywiście, zawsze jest rozwiązanie – możesz wynająć bagażówkę, która przewiezie twoje rzeczy z punktu A do punktu B. Teoretycznie jeden problem z głowy. Pozostaje jednak kwestia dźwigania rzeczy, znoszenia ich po schodach – czy masz na to wszystko siły? A przede wszystkim czy masz na to wszystko czas? Nie oszukujmy się, taka przeprowadzka nie potrwa kilku godzin, ba, nawet nie kilka dni.

Firma fachowców

Rozważmy opcję numer 2 – wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Zacznijmy od tego, że to droższa opcja, to na pewno. To minus tego rozwiązania. Jednak coś za coś. Fakt, wydajesz swoje pieniądze, ale za to masz z głowy pakowanie, dźwiganie, transport. Wszystko!

Gdy wynajmiesz specjalistyczną firmę, możesz liczyć na doświadczony zespół – gdy ty organizujesz swoją przeprowadzkę po raz pierwszy czy drugi, oni pewnie mają ich za sobą setki, jeśli nie tysiące. Możesz to wykorzystać albo męczyć się samemu.

Trudna decyzja

Przy okazji przeprowadzki liczy się każdy grosz. Dlatego tak niechętnie patrzymy w stronę wynajęcia firmy, bo to koszty. Cena może zależeć od wielu czynników – począwszy od tego, z którego piętra trzeba będzie znosić rzeczy aż po kilometry pomiędzy jednym a drugim miastem.

Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej wydać te złotówki, zamiast samodzielnie męczyć się z pudłami. Bo to także koszty. Musisz przecież kupić kartony, taśmy pakowe, folię bąbelkową – zwykle firma przeprowadzkowa dostarcza te wszystkie materiały w ramach wykupionej usługi.

Trzeba więc zważyć kilka rzeczy – czy mam czas na samodzielną przeprowadzkę, czy mam siły, żeby dźwigać pudła, czy wiem, jak zabezpieczyć swoje rzeczy i jak je przewieźć. Alternatywą jest wydanie kasy na firmę przeprowadzkową – koszt będzie pewnie większy, ale przynajmniej fachowcy zajmą się całą robotą. Wybór nie jest łatwy, ale przed przenosinami warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Podobne wpisy